Srbija je preživjela sve - i dva dana u „zatvoru“ u sobama, i tešku povredu Andree Lekić, i minus sedam, i savladala šampiona svijeta Holandiju (29:25)!

U 28. minutu, pri rezultatu 14:9, igračica Budućnosti je povrijedila Ahilovu tetivu, a „lale“ u nastavku povele 17:10 i 18:11.

Sve to nije zaustavilo izabranice Ljubomira Obradovića, koje su serijom 6:0 preokrenule na 23:22 u 50. minutu, a onda u finišu stigle do plus četiri.

Katarina Krpež-Šlezak je bila najefikasnija sa 10 golova, četiri je dala Anđela Janjušević, a po tri Sanja Radosavljević i Jovana Stoiljković.

U poraženom timu najefikasnije su bile Danik Snelder sa pet, te Laura van der Hejden i Lois Abing sa po četiri gola. Zanimljivo, u 2. poluvremenu je od njih pogađala samo Van der Hejden, i to jednom.