Per Johanson je debitovao na klupi Rostova i umalo doživio šok.

Ruski prvak je u 4. kolu Lige šampiona gostovao Bitighajmu i slavio 32:31, a lako je mogao da doživi šok.

Naime, vrijeme je bilo isteklo, Kim Naidzinavičus je izvela deveterac, prebacila blok i pogodila prečku!

U redovima Rostova, koji nije dao zatresao mrežu domaćih posljednjih pet minuta, najbolja je bila Ana Senj sa osam golova, a Ksenija Makejeva i Julija Managarova su dale po pet.

Kod domaćih Antje Laurenrot je pogodila sedam puta, a Luiza Šulce šest.

Borusija Dortmund, koja u sljedećem kolu dočekuje Budućnost, bila je na pragu velike pobjede protiv CSKA, jer je imala sedam razlike u 44. minutu (24:17).

Dženifer Gutijeres je pogodila za 28:25 na tri i po minuta do kraja, ali su gošće do kraja serijom 4:0 stigle do trijumfa (29:28).

Gol odluke je u posljednjim sekundama dala Marina Sudakova. Jekaterina Iljina je bila najbolja sa osam golova, Jelena Mihajljičenko je dala šest.

Kod domaćih su odskočile Holanđanke Alina Grajsels sa 10 i Inger Smits sa šest pogodaka.

FTC je bio u karantinu zbog koronavirusa, nije igrao prethodna dva kola, a onda se vratio i iznenadio Esbjerg u Danskoj (24:21).

Aniko Kovačič sa šest i Nadin Šacl sa pet golova su bile najbolje u timu Gabora Eleka, dok je za domaće šest igračica po tri puta bilo precizno.