Lider je stigao do nove pobjede u 13. kolu domaćeg šampionata - Levalea 2010 slavila je u Podgorici protiv Feniksa 27:24.

Domaćin je pružio jak otpor (vodio 10:8 u 20. minutu), ali je gost na odmor otišao sa viškom od tri gola (15:12).

Nikšićanke su u nastavku meča, za samo 53 sekunde, serijom 2:0 najavile trijujumf, iako su domaće igračice, 13 minuta kasnije, uspjele da dođu do minusa od dva gola.

U pobjedničkoj ekipi sa šest golova najefikasnija je bila Elena Tomić, gol manje dala je Božidarka Delibašić, po četiri Nataša Ćorović i Jelena Kuzman, po tri gola postigle su Katarina Šutović i Nataša Vuković, a dva Žana Bulatović.

Po šest odbrana upisale su Mina Mandić i Ana Vujović, a jednu Teodora Marković.

Kod Feniksa golgeterski je odskočila Jovana Garčević (8), Suzana Zečević i Tamara Džarić dale su po pet, Nikolina Kažić dva, a po gol Anđela Kovačević, Nikoleta Babić, Nađa Micevski i Marija Ratković. Nevena Petrović zaustavila je dest šuteva, a Anđela Gazivoda jedan.