Nakon Hrvatske i Španije, maksimalan učinak je sačuvala i Norveška, koja je savladala Švedsku 23:20.

U skandinavskom derbiju u Malmeu, tim Kristijana Bergea je vodio sve vrijeme, imao i šest razlike, ali su domaći prišli na 22:20.

Džim Gotfridson je na dva minuta i 10 sekundi do kraja imao zicer, ali je Torbjern Bergerud 14. odbranom riješio pitanje pobjednika.

Ubrzo je sjajni Sander Sagosen osmim golom postavio konačni rezultat.

Iako imaju maksimalan učinak, Norvežani još nisu u polufinalu i moraju da upišu jednu pobjedu u posljednja dva kola, protiv Islanda i Slovenije.

Slovenci su dana propustili veliku šansu da priđu polufinalu, jer su izgubili od Mađarske 29:28.

„Zmajčeki” su mogli do pobjede, jer su imali i četiri razlike, ali je u pravom trenutku proradio šut Mađara van devet metara.

Patrik Ligetvari je dao šest golova iz šest pokušaja, uključujući i posljednji od bloka na minut i 20 do kraja za 29:27.

Igrač meča je, ipak, bio pivot Bence Banhidi sa devet golova, dok je Roland Mikler sa devet odbrana u 2. poluvremenu imao značajan doprinos.

U poraženom timu je najefikasniji bio Jure Dolenec sa osam pogodaka, a nejasno je zašto je najbolji igrač Dean Bombač igrao samo posljednjih 14 minuta.

Za to vrijeme je upisao tri asistencije, a mogao je bar još toliko, ali je Mikler branio zicere.