U Gracu, gdje će se 11. januara sastati sa Crnom Gorom u 2. kolu Evropskog prvenstva, rukometaši Srbije su večeras poraženi.

Domaća Austrija je savladala “orlove” 32:30 (18:16).

“Orlovi” su nekoliko puta u 1. poluvremenu imali minimalnu prednost, posljednji put u 22. minutu, kada je Bogdan Radivojević iskoristio sedmerac za 13:12.

Gosti su u nastavku dva puta izjednačili, ali su Austrijanci u finišu stekli četiri razlike (30:26) i rutinski sačuvali pobjedu.

Jedan od najzaslužnijih za trijumf Austrije bio je sin legendarne crnogorske rukometašice Stanke Božović, Janko, koji je dao pet golova, kao i Nikola Bilik i Jakob Johman. Jedan više je dao Fabijan Poš.

I kod Srba je Radivojević bio najefikasniji sa šest golova, po četiri su postigli Beranac Mijajlo Marsenić i Nemanja Ilić, po tri Stefan Vujić i Lazar Kukić...

Srbija naredni prijateljski meč igra u nedjelju sa Slovenijom u Mariboru.

Od rivala u grupi A, Hrvatska je u srijedu izgubila od Njemačke 26:25 u “Areni Zagreb”, a sjutra u Hanoveru igra revanš, dok će Bjelorusi u subotu i nedjelju u Minsku biti domaćini Litvaniji.