Rukometna sezona je završena praktično u svim zemljama Evrope, ali bi mogla da se nastavi u Ukrajini.

Kako će se u ponedjeljak završiti vanredno stanje i omogućiti ekipama da treniraju bez ikakvih mjera predostrožnosti, Rukometni savez Ukrajine (FGU) je predložio da se sezona nastavi i završi u junu.

Klubovima je ostavljena mogućnost da se do utorka izjasne o predlogu FGU, nakon čega će biti poznata konačna odluka o nastavku prvenstva.

U Ukrajini igra bek crnogorske reprezentacije Stevan Vujović, koji bi sa Motorom iz Zaporožja mogao da osvoji duplu krunu.

Predloženo je da se od 12. do 14. juna odigra jedno kolo, nakon koje bi bilo jasno ko će uzeti 2. mjesto - ZTU iz Zaporožja ili Donbas iz Marijupolja.

Bolja od te dvije ekipe bi igrala finale na dvije pobjede sa Vujovićevim Motorom, koji u domaćoj ligi ima svih 16 pobjeda.

Finalni turnir Kupa, na kojem bi Motor mogao da osvoji petu duplu krunu u klupskoj istoriji, odigrao bi se 27. i 28. juna. Naravno, ako se klubovi saglase sa tim.