Rukometašice Crne Gore pobijedile su Bjeloruskinje 29:23 (14:13) u prvom meču baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

U 1. poluvremenu naše igračice nijesu bile na očekivanom nivou, već su dozvolile rivalkama, posebno bekovima, da lako poentiraju i čak vode. U nastavku meča, naš tim se brzo konsolidovao i serijom 7:3 došao do prednosti od 21:16.

Od 49. do 52. minuta Majda Mehmedović pogodila je tri puta za ogromnu zalihu od ,,plus 8”. Ali, nakon toga ,,lavice” su stale. Dozvolile gošćama da postignu tri gola, približe na 27:22, da bi nakon toga Tatjana Brnović i Ema Ramusović vratile prednost na ,,plus 6”.

Revanš je u utorak u Bjelorusiji.

Podgorica - „Bemax arena”. Igrano bez prisustva publike: Sudije: Backović i Palacković (Slovenija). Sedmerci: Crna Gora 5 (4), Bjelorusija 2 (0). Isključenja: Crna Gora 6, Bjelorusija 6 minuta.

Crna Gora: NENEZIĆ (sedmerac), Batinović (devet odbrana i sedmerac), RADIČEVIĆ 5 (2), JAUKOVIĆ 9 (2), Pletikosić, Mugoša, Džaferović 1, KLIKOVAC, Bulatović, Brnović 1, Pavićević, RAMUSOVIĆ 3, MEHMEDOVIĆ 5, Despotović 1, GRBIĆ 4, Vukčević

Bjelorusija: Kuncevič (devet odbrana), VAJTULEVIČ, Šinkaruk 1, KULAK 8, VASILJEVSKAJA, ILJINA 5, KOTINA 2, Satnjikava, Kanaval 3, Hutava, Sinjavskaja, Samsonova, AHRAMENKA 3, Sivuha, Jelisejeva, MOKAT 1