Esbjerg je opravdao ulogu favorita i slavio (30:20) u utakmici 13. kola EHF Lige šampiona, čime je zadržao šanse da osvoji drugo mjesto u grupi, a od ranije je poznato da će Budućnost Bemax sa pete pozicije u osminu finala.

Budućnost Bemax je izjednačila (9:9) u 23. minutu, ali je u naredna 23 minuta postigla samo gol, pa je danski predstavnik u 40. poveo 21:10, nakon što je mrežu Atingre zatresla Rejstad.

U preostalom dijelu meča, priliku su dobile igračice koje ove sezone imaju manju minutažu, a Esbjerg je sačuvao dvocifrenu razliku.

Posljednji meč u grupnoj fazi, izabranice Bojane Popović odigraće naredne subote, kada u Podgorici gostuje turski Kastamonu.

Esbjerg - Dvorana „Blu voter doken”. Gledalaca: 1.700. Sudije: Praštalo i Balvan (BiH). Sedmerci: Esbjerg 3 (2), Budućnost Bemax 2 (2). Isključenja: Esbjerg 8, Budućnost Bemax 8 minuta.

Esbjerg: KRISTENSEN (osam odbrana), Miling (dvije odbrane), NILSEN 2, Meler 2 (1), MERK 1 (1), Hajndal 2, BRAJSTEL 4, Turkoglu 5, Tranborg 2, M. JAKOBSEN 3, RAJSTAD 5, Petersen 1, Dž. Jakobsen 1, INGSTAD 2.

Budućnost Bemax: Škerović (četiri odbrane), ATINGRE (sedam odbrana i sedmerac), Ćorović 1, PLETIKOSIĆ 2 (1), Popović 1, Marsenić 1, Kardoso de Kastro, Agović 4, BULATOVIĆ 1, Tomova, N. Kadović 2, RAIČEVIĆ 5 (1), PAVIĆEVIĆ, KEPIĆ 2, N. VUKČEVIĆ 1.