Budućnost Bemax je bila ubjedljiva protiv Lokomotive iz Zagreba (25:18) u utakmici 12. kola EHF Lige šampiona.

„Plave“ su drugi put ove sezone slavile protiv hrvatskog predstavnika, upisale petu pobjedu u elitnom takmičenju ove sezone i dva kola prije kraja grupne faze, osigurale petu poziciju u grupi B uoči osmine finala koja se igra u martu.

Od prvog minuta bila je evidentna razlika u klasi, izabranice Bojane Popović imale su sigurnu prednost tokom čitavog meča, u najvećem dijelu bila je i dvocifrena, pa je bilo prilike da značajniju minutažu dobiju i igračice koje su manje igrale ove sezone.

Ivana Godeč najefikasnija sa šest golova, Jelena Vukčević je postigla pet, a Milena Raičević četiri.

Armel Atingre je upisala 15, a Andrea Škerović šest odbrana.

Naredni meč u elitnom takmičenju, Budućnost Bemax će odigrati 4. februara kada gostuje danskom Esbjergu.