Bukurešt je u Danskoj imao šest golova prednosti u 1. poluvremenu, a onda je Esbjerg uveo meč u egal.

Od 40. minuta niko nije imao više od gol prednosti, da bi Sonja Fraj u 56. izjednačila na 29:29.

Do kraja su oba tima propustila po nekoliko napada, da bi Elizabet Omoregi 35 sekundi prije kraja otela loptu Dankinjama.

Adi Vasile je 20 sekundi kasnije uzeo tajm-aut i nacrtao akciju za Kristinu Neagu, koja je rekla igračicama da može da se šutne samo dvije igračice prije kraja, jer se napada bez golmana.

I kao da je upalila štopericu - sjajnom varkom je izbacila Marit Malm Frafjord i dvije sekunde prije kraja dala gol za pobjedu (30:29).

Neagu je, naravno, bila najefikasnija sa 10 golova, pet je dala Siraba Dembele-Pavlović, četiri Krina Pintea, tri Barbara Lazović...

U domaćem timu najbolje su bile Fraj sa sedam, Sana Solberg sa šest i Mete Tranborg sa pet golova.

U grupi A je pobijedio i Mec, koji je bio prejak za Bitighajm (36:27). Olga Perederij je predvodila Francuskinje sa 11 golova, a kod gošći su najbolje bile Julija Maidhof sa osam i Stine Jorgensen sa sedam.