Komovi su u derbiju 8. kola pobijedili Partizan 1949 (28:22), a od 28. minuta igrali su bez reprezentativca Aleksandra Bakića koji je dobio crveni karton.

Bili su oslabljeni i gosti jer je u 9. minutu ,,pocrvenio“  Vuk Kaluđerović.

Varničilo je na terenu, ali oko 1.700 navijača uživali su u igri dva tima, pretendenta za ulazak u Prvu ligu. Tivćani su, što je zanimljivo, izgubili nakon što su četiri puta bili uspješniji u gostima od Komova.

Teška, uzbudljiva utakmica, prelomljena je nakon poluvremena, a domaći mogu da slave golmana Aleksandra Kastratovića (13 odbrana). Dobru partiju sa gola pružio je Jakov Sinđić (11 odbrana).

Najefkasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Nemanja Marsenić sa šest golova, a kod gostiju Đorđo Peruničić (7).

Ekipa iz Andrijevica izjednačila sa sa Tivćanima na tabeli (šest pobjeda i dva poraza), prvi je Lovćen sa sedam pobjeda i porazom koji je doživio upravo od Komova u prošlom kolu.