Olimpijske vicešampionke su opravdale ulogu favorita - Rusija je slavila 31:25 (18:10), a „lavice“ doživjele četvrti poraz u pet mečeva na Svjetskom prvenstvu u Španiji.

U meču koji nije imao rezultatski značaj za naš tim, jer su šanse za četvrtfinale izgubljene porazom od Srbije, pobjednik se praktično, mogao naslutiti već nakon uvodnih deset minuta.

Bilo je evidentno da Ruskinje imaju mnogo veći motiv i kvalitet od izabranica selektorke Bojane Popović, pa su slavile kao i u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

U drugom poluvremenu je viđeno mnogo bolje izdanje našeg tima, ali je bilo kasno da bi se bilo što promijenilo.

Sabirova je bila nezadrživa u napadu, bilo je 8:1 u 11, pa 9:2 u 14. minutu...

Samo tri igračice su zatresle mrežu protivnka u prvih 30 minuta - Radičević šest, Mugoša i Malović po dva, odbrana nije bila na nivou, o čemu najbolje svjedoči čak 18 primljenih golova, pa je logičan bio veliki minus nakon prvog poluvremena.

Rusija je prvi put do dvocfirene prednosti stigla u 43. minutu, kada je Managarova iz kontre pogodila za 24:14. Bilo je i „plus 11” (27:16) u 48.

U finišu su naše djevojke uspjele da razliku smanje na podnošljivih šest golova.

Jovanka Radičević i Tatjana Brnović postigle su po sedam golova, dok je Đurđina Malović postigla tri.

Ljubca Nenezić je imala 11 odbrana, uključujući i sedmerac, a postigla je i jedan gol.