Rukometaši Crne Gore su poraženi na startu 14. Evropskom prvenstvu.

Nakon sjajnog 1. poluvremena, u kojem su imali i dva gola razlike, „lavovi” u nastavku nisu mogli da isprate ritam Hrvatske, koja je slavila 27:21 (12:13).

U nastavku je do izražaja došla klasa Domagoja Duvnjaka, koji je sjajnom igrom u odbrani razbio koncepciju tima Zorana Roganovića u napadu, a Luka Cindrić je nemilice tresao mrežu.

Nemanja Grbović je bio najefikasniji u našem timu sa šest golova, Vladan Lipovina je dao četiri, a Nebojša Simić je imao devet odbrana.

Kod „vatrenih” je najefikasniji bio Cindrić sa sedam golova, po četiri su dali Marino Marić i Zlatko Horvat.

HRVATSKA - CRNA GORA 27:21 (12:13)

Grac - „Štathale”. Gledalaca: 5.630. Sudije: Bruner i Salah (Švajcarska). Sedmerci: Hrvatska 2 (2), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Hrvatska 4 (Mandić 9, 12), Crna Gora 14 (Čavor 5, 17, klupa 19, Radović 34, 44 Lazović 39, 47).

Hrvatska: ŠEGO (6 odbran), Ašanin, Marić 4, DUVNJAK 1, Hrstić, STEPANČIĆ 2, HORVAT 4, Šarac 1, Karačić 1, MUSA, Mamić, CINDRIĆ 7 (2), Matanović 1, MANDIĆ 2, Ravnić 1, Šipić 3.

Crna Gora: Mijušković, SIMIĆ (9 odbrana), F. Vujović, Glendža, BAKIĆ 2, ČAVOR 2, Lazović, B. Vujović, RADOVIĆ, Kankaraš, S. VUJOVIĆ 2, Ševaljević 1 (1), Lasica 2, ANĐELIĆ 2, GRBOVIĆ 6, Lipovina 4.