Strepjeli smo, bojali se 45 minuta, na kraju slavimo - Crna Gora je savladala Rumuniju 27:26 i ušla u glavnu fazu Svjetskog prvenstva u Japanu!

Predvođena fenomenalnom Kristinom Neagu, koja je dala čak 10 golova do 41. minuta, Rumunke su vodile 20:16, ali je tada Per Johanson zadužio Jovanku Radičević da prati najbolju igralčicu svijeta,

To je odmah dalo rezultat, jer su "lavice" serijom 8:1 preokrenule  na 24:21, a onda i sačuvale pobjedu.

Tačku na meč je stavila Jelena Despotović, koja je 28 sekundi prije kraja probila odbranu rivala i pogodila za 27:25.

Crna Gora u borbe sa Rusijom, Švedskom i Japanom prenosi minimum dva boda, a mogla bi i četiri ako u petak savlada Španiju.

Time bi napravila ogroman korak ka cilj u Japanu, kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Jovanka Radičević i Milena Raičević su bile najefikasnije sa po šest golova, Đurđina Jauković je dala četiri, Katarina Bulatović tri, Despotović i Majda Mehmedović po dva, a Tatjana Brnović, Ema Ramusović i Andrea Klikovac po jedan. U listu strijelaca se upisala i golmanka Marina Rajčić, koja je sa svog gola pogodila praznu mrežu za preokret na 22:21.

Neagu je dala 11 golova za Rumuniju, po četiri Gabrijela Perijanu i Elena Dake.