Problemi sa povredama su uništili Vardar, koji je bez pobjede u Ligi šampiona u tri posljednja kola.

Prvak Evrope je doživio drugi vezani poraz, i to veoma ubjedljiv, od Meškova u Brestu - 31:22 (12:13).

Gosti su vodili u 1. poluvremenu, imali nekoliko puta i plus dva, a posljednji put su bili u igri u 52. minutu, kada je Domen Sikošek Pelko smanjio na 23:22.

Do kraja je gledana bjeloruska furija, jer je Meškov dao osam posljednjih golova na meču za veoma ubjedljivih 31:22.

Blistala je nova zvijezda bjeloruskog rukometa, Nikita Vailupov, sa 12 golova iz 12 pokušaja. Aleksander Škurinski je dao devet, a pivot naše reprezentacije Branko Kankaraš jedan gol.

Kod gostiju je najbolji bio Stojanče Stoilov sa šest pogodaka.

Meč u Bjelorusiji su sudili najbolji crnogorski arbitri, Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović.

U duelu dvojice Crnogoraca, bolji je bio stariji - Vuko Borozan je dao četiri gola u pobjedi Vesprema nad Vive Kjelceom (28:24), za koji je Branko Vujović jednom pogodio.

Porto je pokazao da odlične izdanja protiv Kila nisu bila slučajnost, jer je u Francuskoj savladao Monpelje 27:22 i mogao bi čak i da se bori za 2. mjesto u grupi B.