U derbiju 12. kola Lige šampiona viđen je fenomenalan rukomet, a pobjedu je upisao PIK Seged i nastavio potjeru za liderom grupe A, Barselonom.

Pari Sen Žermen je dominirao u 1. poluvremenu, a onda dao prva tri gola u nastavku i stekao plus šest (21:15).

Tada je trener domaćih Huan Karlos Pastor uzeo tajm-aut, nakon kojeg je njegov tim zaigrao sjajno, da bi u finišu Dean Bombač i Đoan Kanjeljas kreirali seriju 3:0 za pobjedu 32:29.

Kanjeljas je bio igrač meča sa 10 golova, šest je dao Mario Šoštarič, a pet Horhe Makeda. Kod gostiju su najbolji bili Mikel Hansen sa sedam, Nedim Remili sa šest i Sander Sagosen sa pet golova.

U drugom meču dana, Alborg je savladao Celje 28:24. Na golu gostiju je sa 17 odbrana sjajan bio Miljan Vujović, 19-godišnji Cetinjanin koji brani za Sloveniju.