Budućnost je slavila u Ludvigzburgu protiv Bitighajma 30:23 (14:12) u drugom kolu Lige šampiona.

Poslije poraza na startu grupe C od Bresta naše rukometašice su sa Bitighajmom, nakon uvodnih minuta, odigrale kvalitetnu odbranu prema bekovskoj liniji i zaustavile glavne igračice šampiona Njemačke. Poslije odmora, serijom 4:0, pri vođstvo od šest golova razlike, najavile su osvajanje prvih bodova u dvadesetom učešću u LŠ.

U odnosu na prvi meč, ,,plave“ su uradile puno dobrih stvari u odbrani.

Prije svega svele su protivničke igračice na ukupno 39 šuteva (u prvom meču Brest je uputio 55), od čega je 34 završilo u okvir gola, 13 manje u odnosu na sedmicu ranije u ,,Morači“.

Bitighajm - Budućnost 23:30 (12:14)

Ludvigzburg - „MHP arena”. Gledalaca: 1.137. Sudije: Marin i Garsija (Španija). Sedmerci: Bitighajm 3 (3), Budućnost 1 (1). Isključenja: Bitighajm 4, Budućnost 10 minuta.

BITIGHAJM: Ekerle (osam odbrana), Salamaha, Vizer 1, Lauenrot, Ordal 3, Berger, Lerper, Van Der Hejden 5, Kudlač-Gloc, Naidzinavičus 5 (3), Gauči, Patora, Voler 4, Malestajn 5, Braun.

BUDUĆNOST: Rajčić, Babović, Sando (10 odbrana), Radičević 4 (1), Jauković 7, Pletikosić, Vujović 1, Džaferović, Lazović 4, Premović, Brnović 4, Bulatović, Ramusović, Mehmedović 7, Raičević 3.