Očekivao se uzbudljiv meč u derbiju 17. kola, ali Rudar nije dozvolio u Ulcinju da se ponovi slična partija iz Kup utakmice.

Igračice trenera Igora Markovića slavile su 37:29 i sačuvale savršen niz u SBbet Prvoj ligi.

Nikolina Marković sa 10 golova vodila je gošće, Ema Kolić dala je pet, koliko i Tamara Radonjić, po četiri puta bile su precizne Ivana Vujadinović i Andrea Brajović… U domaćoj ekipi sa 10 golova, bez promašaja, odskočila je Ana Radović, a Sara Škrelja dala je pet…

Filijala Budućnost Bemaxa na ovaj način uspješno je preskočila još jedan derbi, kao i prošle nedjelje kod kuće sa Tivtom.

Upravo su Tivćanke i u drugom meču u nizu podbacile. Izgubile su kod kuće od mlade ekipe Moranara 7 (27:22). Zanimljivo da su domaće u trećem minute vodile 3:0!

Hana Hot i Dina Pepić postigle su po devet golova, a u poraženoj ekipi Kristina Arsenijević pogodila je šest puta.

Danila Radonjić je sa 13 golova vodila Nikšić do pobjede od 37:33 protiv Komova u čijim redovima se istakla Anđela Guberinić sa 14 pogodaka.

I Levalea 2010 kao domaćin savladala je Zetu 29:26, uz šest golova Ivone Mandić i Snežane Ćorović. Maja Ceklić po običaju bila je najefikasnija u gostujućem timu - dala je 10 golova, ali je u 46. minutu dobila treće isključenje.

Tabela: 1. Rudar (34 boda), 2. Tivat (24), 3. Levalea 2010 (20), 4. Ulcinj (19), 5. Nikšić (17), 6. Zeta (12), 7. Komovi (pet), 8. Mornar 7 (pet).