U derbiju 3. kola Prve lige za rukometaše, Lovćen je nakon velikog preokreta savladao Rudar 28:23.

Pljevljaci su igrali izvanredno u 1. poluvremenu, a u 1. minutu nastavka su stigli do rekordnih sedam golova prednosti (18:11).

To kao da je bio signal za buđenje izabranika Duška Milića, koji su odigrali najbolje poluvrijeme ove sezone i stigli do treće pobjede na isto toliko nastupa u domaćem šampionatu.

Aleksa Perišić i Luka Vukićević su bili najefikasniji u domaćem timu sa po pet golova, četiri je dao Aleksandar Mrvaljević, po tri Danac Brijan Ankersen, Vuk Latković i Slobodan Bulajić, po dva Nikola Beloica i Danilo Pajović, a jedan Darko Pejović.

U poraženom timu četvorica igrača su po četiri puta tresla mrežu: Arsenije Dragašević, Radojica Čepić, Nemanja Matović i Petar Eraković. Aleksa Knežević je dao tri gola, a Nemanja Đurašković i Emir Đulović po dva.

Vuko Borilović je za Lovćen odbranio četiri, a Filip Borozan dva šuta, dok su golmani iz Pljevalja bili uspješniji, jer je Haris Suljević imao osam, a Mladen Marković pet intervencija.

U subotnjem dijelu programa, Budvanska rivijera je bila bolja od Jedinstva, Partizan je protiv Mornara 7 stigao do treće pobjede (27:22), a Komovi su bili ubjedljivi u duelu sa Danilovgradom (35:24).