Rukometašice Crne Gore završile su nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju u četvrtfinalu.

„Lavice” su poražene od Rusije 32:26, koja je fenomenalno počela meč, koristila sve greške izabranica Bojane Popović i povela 7:1 u 7. minutu, a ubrzo i 12:5.

Crna Gora je prišla na 17:15 do kraja 1. poluvremena, u nastavku imala nekoliko šansi da priđe na samo gol zaostatka, ali ih nije iskoristila.

U tim trenucima nisu suđena ni dva čista sedmerca nad Tatjanom Brnović i Jovankom Radičević, što su Ruskinje iskoristile, vratile šest razlike (28:22) i trasirale put ka pobjedi.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija sa 10 golova, Đurđina Jauković je dala osam, Itana Grbić četiri, Tatjana Brnović dva, a Majda Mehmedović i Marina Rajčić po jedan. Golmanka „lavica” je imala i sedam odbrana.

U poraženom timu najbolji je bio fenomen svjetskog rukometa, Ana Vjahireva sa osam golova, njena sestra Polina Kuznjecova je dala pet, Vladljona Bobrovnjikova četiri... Odlična je bila i Ana Sedojkina sa 13 odbrana.

Rusija će u polufinalu igrati sa pobjednikom meča Norveška - Mađarska, a „lavice” se vraćaju kući.