Hrvatska i Španija pobjedama su otvorile drugi krug Eura i napravile veliki korak prema polufinalu.

U Beču je pao domaćin Austrija i Češka, autsajderi nijesu izdržali pritisak mnogo jačih protivnika od sebe.

Hrvatska je konkretno bila nadmoćna, do četvrte uzastupne pobjede Duvnjak i drugovi stigli su sjajnom igrom do poluvremena (13:8). Austrija je izgubila čak i pristojnom razlikom 27:23.

I Španci su bez problema stigli do bodova u meču protiv Češke jer su, kao i Hrvati, u prvom poluvremenu igrali sjajno i u drugo poluvrijeme ušli sa viškom od pet golova razlike (14:9). Do kraja je iskusni tim zna da sačuva zalihu, rutinski odigra i sačuva snagu za finiš druge runde šampionata. Španija je pobijedila 31:25.

Od 20.30 časova u Grupi 1 igraće Bjelorisija i Njemačka.