Ništa od uzbuđenja, ništa od iznenađenja - Hrvatska je deklasirala Bjelorusiju (31:23) i upisala drugu pobjedu u A grupi Evropskog prvenstva, nakon što je u prvom kolu bila bolje od Crne Gore (27:21).

,,Kauboji“ su odbranom 5-1 sa Domagojem Duvnjakom kao prednjim u odbrani, što je bio recept i za pobjedu nad našom reprezentacijom, potpuno poremetili Bjelorusiju i u 13. minutu poveli 7:2.

Protivnik se vratio u igru golovima krila Vailupova i Jurinoka, ali nije dugo držao priključak.

Hrvati su na odmor otišli sa prednošću 15:10, a serijom 3:0 na startu nastavka ,,zatvorili“ utakmicu.

Pobjeda ,,kauboja“ od osam razlike potencijalno odgovara Crnoj Gori, jer bi joj u slučaju pobjede nad Srbijom u posljednjem kolu sa Bjelorusijom i remi donio glavnu rundu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Igor Karačić sa šest pogodaka, Luka Stepančić je dao pet, Duvnjak četiri.

Mađarska je u grupi E pobijedila Rusiju (26:25), a odlučujući gol dao je Žolt Balog u 57. minutu.

Debitant Holandija bila je ubjedljiva protiv još jedne selekcije koje se prvi put pojavila na EURU, Letonije - 32:24.