Dva dana pred početak Svjetskog prvenstva, rukometašice Crne Gore su odigrale posljednji trening meč.

„Lavice” su se u Kumamotou sudarile sa jednim od najvećih rivala, Norveškom, i remizirale (19:19).

Igrala su se dva poluvremena po 20 minuta, a tim Pera Johansona je bio na pragu trijumfa, iako je gubio 11:6 na poluvremenu.

Vodio je 19:18, ali su Norvežanke u posljednjem napadu iznudile sedmerac i realizovale ga.

Milena Raičević i Đurđina Jauković su bile najefikasnije sa po četiri gola, tri je dala Jovanka Radičević, dva Jelena Despotović, a po jedan Majda Mehmedović, Katarina Bulatović, Andrea Klikovac, Dijana Ujkić, Itana Grbić i Ema Ramusović, koja je danas proslavila 23. rođendan.

Marta Batinović je odbranila sedam, a Ljubica Nenezić tri šuta.

Crna Gora u subotu igra sa Senegalom u 1. kolu grupe C, a dan kasnije rival je Kazahstan.

Tada ih čekaju mečevi odluke - u utorak se sastaju sa Mađarskom, u srijedu sa Rumunijom, a u petak sa Španijom.

Jovanka Radičević i drugarice sve utakmice grupe C igraju u 7 časova ujutro po našem vremenu, a u glavnu fazu idu tri najbolje ekipe.