Nakon Mađarske (28:22), izabranice selektorke Bojane Popović minimalnim rezultatom (22:21) izgubile su od Brazila u Šiofoku.

„Lavice“ su poražene i u drugom kontrolnom meču u Šiofoku u sklopu priprema za Olimpijske igre u Tokiju – nakon Mađarske (28:22), izabranice selektorke Bojane Popović minimalnim rezultatom (22:21) izgubile su od Brazila, koji je do pobjede došao golom iz sedmerca, po isteku 60. minuta.

Brazil je devet minuta prije kraja imao tri gola prednosti (20:17), ali su Jovanka Radičević i saigračice poslije serije 4:1, došle do izjednačenja (21:21), minut i po prije kraja. Brazil je ipak, u neizvjesnoj završnici došao do pobjede i to golom sa sedam metara.

Itana Grbić i Majda Mehmedović postigle su po četiri gola, dok su Radičević i Tatjana Brnović po tri puta zatresle protivničku mrežu. Po dva pogotka upisale su Đurđina Jauković, Dijana Mugoša i Andrea Klikovac, a u strijelce se upisala i Ema Ramusović.

Sjajno izdanje pružila je Marina Rajčić koja je upisala 19 odbrana.

Reprezentacija pripreme nastavlja u Podgorici, a put za Tokio planiran je za 15. jul.

Prvi meč na Olimpijskim igrama na programu je 25. jula kada će protivnik biti Angola.