Crna Gora je doživjela drugi poraz u razigravanju za plasman od 9.do 16.mjesta na Evropskom prvenstvu u Sloveniji - Norveška je slavila 31:23 (16:12), što je četvrti poraz našeg tima na šampionatu na kojem je upisana jedna pobjeda.

Norveška je pobjedom izborila plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine i ide u razigravanje za plasman od 9.do 12.mjesta.

Izabranicama trenera Tatjane Jeraminok s druge strane, predstoji razigravanje od 13.do 16.mjesta.

Samo u prvih desetak minuta duela u Celju, naše djevojke parirale su Norveškoj, u nekoliko navrata imale i minimalnu prednost. Poslije tri vezana gola, Norvežanke su povele 7:4 u 14.minutu, na odmoru su vodile 16:12, a u nastavku rutinski održavale prednost.

Katarina Džaferović je bila najefikasnija u našem timu sa šest golova, Anastasija Marsenić je postigla pet, a po tri Gordana Marsenić i Mina Novović.