Njemci ne staju, već igraju kada je rukomet u većem dijelu Evrope praktično stao.

Pet utakmica Bundeslige se igralo večeras, a na terenu su bila dva crnogorska reprezentativca, koja su izgubila od velikana njemačkog rukometa.

Vladan Lipovina je sa svojim Balingenom gostovao Kilu i izgubio 36:26. Cetinjanin nije bio šuterski raspoložen, jer je pogodio samo dva puta iz devet pokušaja.

Bolji učinak je imao Stefan Čavor, koji je realizovao četiri od osam šuteva, ali to nije pomoglo njegovom Veclaru da izbjegne poraz na gostovanju Fuhseu u Berlinu (32:27).

Senzaciju je priredio pretposljednji tim na tabeli, Ludvigshafen, koji je porazio Flenzburg 25:23 i smanjio mu šanse za titulu.

Drugo mjesto, sa utakmicom manje, preuzeo je Hanover Burgdorf, koji se namučio protiv Erlangena (29:25).

Gosti su vodili na poluvremenu, ali je Hanover preokrenuo u 49. minutu na 23:22 i mirno priveo meč kraju.