Rudar je glavni u SBbet Prvoj ligi - igračice trenera Igora Markovića, u derbiju 16. kola, savladale su Tivat 42:15, u igri u kojoj je svaka prvotimka bila na visokom nivou.

Savršen ulazak u meč, sjajna igra do poluvremena, uz dva ,,cepelina”, kao da je bila najava još boljeg izdanja u drugom poluvremenu. I bilo je tako, igračice koje nastupaju za filijalu Budućnost Bemax, bile su u odbrani nadmoćne, a obje golmanke - Škerović i Marsenić na visini zadatka (branile po poluvrijeme). Istrčala su se krila, pivotkinje lako pogađale sa crte, a bekovi su i šuterski bili raspoloženi, ali dijelili prve lopte za lake golove…

Tivćanke su kao drugoplasirane u najjačoj ligi podbacile. To nije bila ekipa koja je do ovog kola uvijek bila borbena.

Odskočila je donekle golmanka Danica Pandurević, a najviše golova - pet dala je Andrijana Ivanović.

U domaćem timu nikoga posebno ne treba izdvajati, jer su svi bili nivou, što je odraz svakodnevnog i očigledno kvalitetnog rada stručnog štaba.

Igračice Rudara sačuvale su savršen niz od 16 pobjeda, Tivat je drugi sa učinkom 12-4.

U ranije odigranim mečevima Levalea je bila bolja od Mornara 7 (31:24), Zeta od Nikšića (38:32), a Ulcinj od Komova (35:30).