U posljednjem meču 3. kola večeras u Nikšiću gradski derbi između Trebjese i Nikšića pripao je gošćama.

Slavila je ekipa Nikšića 26:23, a domaće su u 45. minutu vodile 20:18!

Od tog trenutka gošće su preokrenule stvari - srrijom 6:0 stigle su na šest minuta prije kraja do vođstva od 24:20.

Za to su golgeterski bile najzaslužnije Nina Ramusović, Jelena Vujisić i Danila Radonjić. I Vanja Kovačević je bila sigurna sa gola u preokretu.

Trebjesa se približila na dva gola zaostatka na minut i tri sekunde prije kraja, a tačku na trijumf stavila je Ramusović najefikasnija sa devet golova, tri više od Radonjić, a četiri od Jelene Vujisić.

Kod domaćina Maša Varajić dala je 10 golova, pet Anja Drašković, a Marijana Gezović upisala je 12 odbrana.

Nikšić je nakon tri kola lider u najjačoj ligi (tri od tri), Rudar sa utakmicom manje je drugi (dva od dva), Mornar 7 treći (dvije pobjede i poraz), Zeta i Tivat imaju po dva boda (pobjeda i dva poraza), a Trebjesa i Ulcinj su bez pobjede. Levalea 2010 je preskočila iz objektivnih razloga prva tri kola.