Prvi derbi Berana 1949 i Komova u Prvoj ligi je bio čudan, a pobijedio je tim iz Andrijevice 18:17.

Ništa u 1. poluvremenu nije nagovještavalo takva uzbuđenja, jer je osvajač Kupa Crne Gore iz 2019. dominirao i na pauzi vodio 12:5!

Slobodan Zonjić je povisio na 13:5 iz sedmerca u 31. minutu, a onda je krenula nestvarna serija tima Milana-Mikija Novovića, koji je preokrenuo na 16:15 u 46. minutu.

Domaći su na isteku 52. minuta poveli 17:16, ali je opet Zonjić uzeo stvari u svoje ruke i preokrenuo na 18:17 na startu 56. minuta.

Do kraja se mreže više nisu tresle, jer su golmani odbranili pet šuteva, a jednom je pogođena i stativa.

Zonjić je dao pola golova Komova, pet je dodao Vladan Kastratović, a njegov prezimenjak Aleksandar je imao 13 odbrana.

Kod domaćih Željko Femić i Nemanja Đurašković su bili precizni po četiri puta, Milun Danić tri.

U drugom meču današnjeg programa nije bilo dilema, jer je Rudar savladao Partizan 28:22 (15:8).

Blistao je Ognjen Leković sa 11 pogodaka (osam u 1. poluvremenu), za Tivćane je osam dao Đorđo Peruničić.

Danilovgrad i Lovćen se sastaju u nedjelju u 17 časova, meč Mornar 7 - Budvanska rivijera je zakazan za četvrtak u 18, a slobodno je Jedinstvo.